Aktualności

Kolejne uprawnienia habilitacyjne Wydziału Humanistycznego UKW

04 stycznia 2018

Z końcem minionego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzymał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów (po zasięgnięciu opinii Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego), pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

czytaj całość…

Instytut Tertio Millennio zaprasza naszych studentów, doktorantów i absolwentów na XLV i XLVI edycję Szkoły Zimowej w Wadowicach.

15 stycznia 2018
czytaj całość
Instytut Tertio Millennio serdecznie zaprasza naszych studentów, doktorantów i absolwentów na XLV i XLVI edycję Szkoły Zimowej w Wadowicach. Jest to kilkudniowy cykl wykładów i warsztatów poświęcony aktualnym problemom naszego społeczeństwa, a rozważanym w świetle nauczania Jana Pawła II oraz katolickiej nauki społecznej. Hasło szkoły brzmi „Chrześcijanie na współczesnych areopagach. Kultura, ekonomia, polityka”. Głównym celem przedsięwzięcia jest znalezienie rozwiązań dla problemów, których chrześcijanie doświadczają właśnie natych polach życia społecznego. Więcej informacji pod adresem http://www.szkola.tertio.pl/
 
Swój udział zapowiedzieli m.in:
- Bogusław Chrabota (red. nacz. "Rzeczpospolitej"),
- wybitny reżyser Krzysztof Zanussi,
- wybitny kompozytor Michał Lorenc,
- poseł do Parlamentu Europejskiego Kazimierz M. Ujazdowski,
- o. Maciej Zięba - prezes Instytutu Tertio Millennio.
 
 

czytaj całość…

Wykłady otwarte z udziałem prof. dra hab. Aleksego Awdiejewa i prof. dr hab. Grażyny Habrajskiej - relacja

11 stycznia 2018
czytaj całość

W minioną środę, 10 stycznia 2018 r. w Bibliotece Głównej UKW przy ul. Karola Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy, odbyły się gościnne wykłady otwarte z udziałem wybitnych językoznawców: prof. dra hab. Aleksego Awdiejewa i prof. dr hab. Grażyny Habrajskiej. W spotkaniu uczestniczył  JM Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny, który w imieniu całej Społeczności Akademickiej powitał zaproszonych gości. Moderatorem prelekcji, a zarazem ich inicjatorką, była prof. dr hab. Elżbieta Laskowska.  W gronie słuchaczy znaleźli się wykładowcy oraz studenci z Katedry Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej, Instytutu Filologii Polskiej,  *Instytutu* Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej czy Instytutu Nauk Politycznych.

czytaj całość…

Znamy już finalistów!

28 grudnia 2017
czytaj całość

Etap okręgowy IV edycji Olimpiady „Wiedzy o Mediach” odbył się 15.12. br. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do testu przystąpiło 26 osób. Arkusz składał się z 40 pytań. Uczestnicy mieli 60 minut na odpowiedź.

czytaj całość…

„Podziękowania – etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Mediach”

21 grudnia 2017
czytaj całość

Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Mediach przy Katedrze Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej serdecznie dziękuje za pomoc i zaangażowanie w organizację Olimpiady Wiedzy o Mediach:

Kierownikowi Działu Promocji UKW mgr. Sławomirowi Łanieckiemu

Pracownikom Działu Promocji UKW

Studentom kierunku „Dziennikarstwo i komunikacja społeczna” - Pani Angelice Olejniczak, Pani Ewie Gałek, Pani Alicji Cieślik i Panu Mateuszowi Dulowi

 

czytaj całość…

Obowiązkowe szkolenie BHP

05 grudnia 2017

Szanowni Państwo,

Przypominamy, że obowiązkowe szkolenie BHP dla studentów:

  • I rok, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, studia I st.
  • I rok, Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, studia II st.
  • I rok, Humanistyka Drugiej Generacji, studia I st.

odbędzie się dnia 15 grudnia 2017 o godzinie 14:30

w sali nr 27 (budynek główny UKW, ul. Chodkiewicza 30). 

 

Obecność jest obowiązkowa.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Katedra Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej
ul. M. Ogińskiego 16, pokój 909, IX piętro 85-092 Bydgoszcz
tel. 52 323 67 60