Aktualności

Uprawnienia nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w dyscyplinie literaturoznawstwo

28 lutego 2018
czytaj całość

W połowie grudnia ubiegłego roku Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uzyskał pozytywną decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, pozwalającą uczelni na nadawanie stopnia naukowego doktora habilitowanego nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo. Po historii i językoznawstwie to już trzecie uprawnienia Wydziału Humanistycznego UKW do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego.

czytaj całość…

Debiut drużyny e-sportowej AZS UKW w Edu Esports League

09 kwietnia 2018
czytaj całość

Pierwsze śliwki robaczywki?

Debiut i porażka zawodników drużyny Lola na początek zmagań w Edu Esports League. Zawodnicy sekcji E-sportowej ulegli zespołowi z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Mecz odbył się w minioną sobotę w Bibliotece UKW. Spotkanie rozpoczął wybór bohaterów dla obu drużyn, po którym to nasza uczelniana drużyna mogła być minimalnie bardziej zadowolona.

czytaj całość…

Forum Etyki Słowa - relacja

05 marca 2018
czytaj całość

W dniach 15-16 marca 2018 r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego odbyła się konferencja pn. Forum Etyki Słowa,  współorganizowana przez: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Stowarzyszenie Etyki Słowa, Katedrę Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej UKW, Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa UKW, Instytut Slawistyki PAN w Warszawie.

 

czytaj całość…

Oferta praktyk - RAPORT KOLEJOWY

08 lutego 2018
czytaj całość

Redakcja Raportu Kolejowego"
Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

zgłosiła chęć nawiązania współpracy w zakresie prowadzenia praktyk dla studentów dziennikarstwa. Redakcja wydaje dwumiesięcznik branży kolejowej oraz  nowy portal, przy tworzeniu których studenci bedą mogli zdobyć ciekawe doświadczenie.

 

 

czytaj całość…

Dzień Otwarty 2018 – prezentacja kierunków dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz humanistyka drugiej generacji

06 marca 2018
czytaj całość

W piątek 2 marca 2018 r. zorganizowany został Dzień Otwarty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Pracownicy Katedry wraz ze studentami przygotowali prezentację kierunków dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz humanistyka drugiej generacji. Przyszli studenci mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą edukacyjną oraz uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące perspektyw zatrudnienia i rozwoju przyszłej kariery zawodowej.

fot. Andrzej Obiała

 

Więcej zdjęć w galerii.

czytaj całość…

Katedra dla Regionu – sesja popularnonaukowa

29 stycznia 2018

Pracownicy Zakładu Komunikacji Językowej i Dyskursu Medialnego naszej Katedry, doktoranci językoznawstwa oraz studentka  dziennikarstwa i komunikacji społecznej Joanna Kwaśniewska, przy współpracy z Działem Promocji UKW przeprowadzili 26 stycznia 2018 r. cykl wykładów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią.

czytaj całość…

Instytut Tertio Millennio zaprasza naszych studentów, doktorantów i absolwentów na XLV i XLVI edycję Szkoły Zimowej w Wadowicach.

15 stycznia 2018
czytaj całość
Instytut Tertio Millennio serdecznie zaprasza naszych studentów, doktorantów i absolwentów na XLV i XLVI edycję Szkoły Zimowej w Wadowicach. Jest to kilkudniowy cykl wykładów i warsztatów poświęcony aktualnym problemom naszego społeczeństwa, a rozważanym w świetle nauczania Jana Pawła II oraz katolickiej nauki społecznej. Hasło szkoły brzmi „Chrześcijanie na współczesnych areopagach. Kultura, ekonomia, polityka”. Głównym celem przedsięwzięcia jest znalezienie rozwiązań dla problemów, których chrześcijanie doświadczają właśnie natych polach życia społecznego. Więcej informacji pod adresem http://www.szkola.tertio.pl/
 
Swój udział zapowiedzieli m.in:
- Bogusław Chrabota (red. nacz. "Rzeczpospolitej"),
- wybitny reżyser Krzysztof Zanussi,
- wybitny kompozytor Michał Lorenc,
- poseł do Parlamentu Europejskiego Kazimierz M. Ujazdowski,
- o. Maciej Zięba - prezes Instytutu Tertio Millennio.
 
 

czytaj całość…

Wykłady otwarte z udziałem prof. dra hab. Aleksego Awdiejewa i prof. dr hab. Grażyny Habrajskiej - relacja

11 stycznia 2018
czytaj całość

W minioną środę, 10 stycznia 2018 r. w Bibliotece Głównej UKW przy ul. Karola Szymanowskiego 3 w Bydgoszczy, odbyły się gościnne wykłady otwarte z udziałem wybitnych językoznawców: prof. dra hab. Aleksego Awdiejewa i prof. dr hab. Grażyny Habrajskiej. W spotkaniu uczestniczył  JM Rektor UKW, prof. dr hab. Jacek Woźny, który w imieniu całej Społeczności Akademickiej powitał zaproszonych gości. Moderatorem prelekcji, a zarazem ich inicjatorką, była prof. dr hab. Elżbieta Laskowska.  W gronie słuchaczy znaleźli się wykładowcy oraz studenci z Katedry Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej, Instytutu Filologii Polskiej,  *Instytutu* Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej czy Instytutu Nauk Politycznych.

czytaj całość…

Znamy już finalistów!

28 grudnia 2017
czytaj całość

Etap okręgowy IV edycji Olimpiady „Wiedzy o Mediach” odbył się 15.12. 2017 r. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Do testu przystąpiło 26 osób. Arkusz składał się z 40 pytań. Uczestnicy mieli 60 minut na odpowiedź.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
Katedra Dziennikarstwa, Nowych Mediów i Komunikacji Społecznej
ul. M. Ogińskiego 16, pokój 909, IX piętro 85-092 Bydgoszcz
tel. 52 323 67 60